Kaip harmonizuoti santykius su antra puse ir aplinkiniais?
Nemokama paskaita 'Santykiai ir Aš'i jau balandžio 16d. 18 val - registruokis!

Kas yra Reiki iniciacija?

Reiki energija

Žemėje yra trijų rūšių energijos, kurios yra reikalingos palaikyti gyvybę žmogaus organizmui.

  1. Žemės energija – ji palaiko fizinio kūno resursus. Maistas, miegas, gamta, sportas ir t.t. Žemė pasirūpina tiek fiziniu, tiek energetiniu maistu mūsų fiziniam organizmui, palaiko jo potencialą.
  2. Kosmoso energija – palaiko proto resursus. Mintys, idėjos irgi yra energija. Malda, mantra, afirmacijos, manifestavimas, tai kosmoso energijos resursai.
  3. Transcendentinė energija- palaiko sielą, tai ryšys tarp sielos ir Kūrėjo. Sielos energijos resursas yra Absoliuto viracijos.
 

Šių energijų balansas yra proto, kūno ir sielos balansas. Tad per tūkstančius metų tai suvokdamas žmogus adaptavo įvairias praktikas, skirtas palaikyti šiems energijos srautams, jog gyventų balanse. Tai šiandien vadiname dvasinėmis praktikomis. 

Reiki iniciacija

reiki iniciacija indiska reiki mokykla altorius

Reiki sistema yra transcendentinė praktika, žmogaus sielos su Kūrėju ryšio stiprinimas. Siela yra pagrindinis resursas, kūnas yra indas, protas – instrumentas. Kai yra balansas, žmogus gyvena vedamas ne kūno poreikiais ir proto užgaidomis, o savo vidiniu balsu.

Transcendentinio srauto atstatymas, jog Kūrėjo vibracijos laisvai tekėtų per žmogaus organizmą angliškai vadinamas “attunement” – nustatymas. Tačiau lietuvių kalboje prigijo terminas – Reiki iniciacija. Nors techniškai kalbant niekas niekur nėra inicijuojamas, tiesiog atstatomi pirmapradžiai transcendentinio srauto parametrai. Tai ypatingas ir sakralus procesas.

Įšventinti mokinį gali tik Reiki meistras. Kad galėtumėte praktikuoti Reiki, jums asmeniškai Reiki meistras turi atlikti iniciaciją. Tai leidžia Jums tapti Reiki energijos perdavimo sau ir kitiems kanalu. Tačiau tai nesuteikia žinių ar supratimo, todėl mūsų Reiki mokykla, tęsdami Indiškos Reiki mokyklos tradiciją, dalinasi žiniomis ir išmintimi perduotomis visų mokyklos Mokytojų, pradedant nuo daktaro Mikao Usui iki daktaro Harpreet Singh Heera.

Reiki iniciacija vyksta atskirai kiekvienai Reiki pakopai gauti. Gavus Reiki iniciaciją, galite toliau savo praktines žinias tobulinti Reiki mokymuose, kurie vyksta reguliariai mūsų mokykloje.  

Reiki iniciacija ir valymosi procesas, kuris trunka 21 diena

Rankos yra širdies čakros tęsinys, tad po Reiki iniciacijos Kūrėjo vibracijos vėl laivai tekėdamos, teka ir per Jūsų rankas. Jūsų prisilietimas tampa gydantis. Po iniciacijos 21 dieną dedami rankas 26 svarbiausiuose mūsų organizmo energetiniuose centruose, Jūs padedate organizmui komfortiškai išsivalyti ir adaptuotis naujiose, aukštesnėse vibracijose. 

Reiki iniciacija atveria kanalą, o organizmo vibracijos keičiasi 21 dieną po iniciacijos Jums praktikuojant. 

Praktikuodami Reiki 21 dieną po iniciacijos, galite jausti atsipalaidavimą, mieguistumą ar atvirkščiai – daug energijos, žvalumą. Kiekvieno žmogaus organizmas reaguoja skirtingai, priklausomai nuo jo nervų, endokrininės ir kitų sistemų būklės. Pojūčiai rankose taip pat skiriasi – vieni jaučia šilumą, kiti – šaltį ar dilgčiojimą, kiekvienam gali būti savi pojūčiai. Jie keičiasi dirbant su skirtingais kūno energijos centrais. Jūsų užduotis – stebėti šiuos pojūčius ir juos fiksuoti. Todėl Reiki praktikos metu stenkitės sutelkti dėmesį į pojūčius rankose ir tose kūno vietomis, su kuriomis dirbama. Jums gali džiūti burna, svaigti galva ar pasireikšti kiti apsinuodijimo simptomai – todėl praktikuodami įpraskite gerkite daugiau skysčių.

Valymosi procesas vyksta įvairiuose lygmenyse – procesas veikia tiek fizinį kūną, tiek subtiliuosius kūnus.

Fizinio kūno valymasis

Valantis fiziniam kūnui, jūs galite pajusti diskomfortą, raumenų ar viso kūno skausmus, dilgčiojimą, drebulį, gali atsirasti sloga, karščiavimas, galvos, gerklės skausmai, padidėjęs gleivių išsiskyrimas, kosulys, vidurių užkietėjimas, viduriavimas bei kiti simptomai.

Toksinų išsiskyrimo metu gali pasikeisti šlapimo ir išmatų kvapas,pasijusti acetono kvapas iš burnos. Gali padidėti arba sumažėti kraujo spaudimas, pasireikšti kiti intoksikacijos požymiai.

Kad fizinis valymasis vyktų sklandžiai, ilgiau būkite gamtoje, darykite mankštą, dažniau būkite gryname ore, gerkite daugiau vandens. Valgykite lengvą, maistingą maistą, kurio pagrindas yra švieži vaisiai, daržovės ir sultys. Taip pat labai sveika pabadauti.

Emocinis valymasis

Vykstant emociniam valymuisi be aiškios priežasties į paviršių iškyla giliai paslėptos emocijos (nepasitenkinimas, pyktis, nusivylimas, liūdesys, baimės ir t. t.). Tai gali pasireikšti praktikos metu (ašaros, žiovulys ir t. t.) arba vėliau, kai bendraujama su kitais žmonėmis. Kartais mes patys nesuprantame, kas su mumis vyksta. O tai tiesiog valymasis – Reiki išlaisvina mus nuo emocijų, kurios buvo slopinamos ar varžomos įvairiose šio ir ankstesnių gyvenimų situacijose. Jos buvo paslėptos mūsų pasąmonės gelmėse. 

Kad emocinis valymasis vyktų sklandžiai,  kasdien išrašykite  savo jausmus ant popieriaus. Nieko nekaltinkite dėl šių jausmų. Tiesiog jauskite, kaip jie iškyla ir leiskite jiems išeiti.

Mentalinis valymasis

Mentalinio valymosi metu gali paaštrėti senieji mąstymo šablonai, seni troškimai, manieros ir įpročiai. Gali atsirasti potraukis kokiam nors maistui, gėrimams, nikotinui, kofeinui, alkoholiui ir kt. Gali kilti destruktyvios mintys, kritika, savikritika, kaltinimai, įžeidinėjimai, prieštaravimai, gailestis sau ir pan. Šie dalykai valosi visuose jūsų esybės lygiuose tiek šiame gyvenime, tiek kituose.

Kad mentalinis  valymasis vyktų sklandžiai nebūkite sau pernelyg griežti ir leiskite išjausti šiuos impulsus ir mintis. Atpažinkite juos – tegul jie išeina, o tada valios pastangomis pereikite prie teigiamų minčių. Būkite geri sau. Darykite tai, kas padeda jums pasijusti geriau, puoselėkite ir lepinkite save taip, kaip lepintumėte savo geriausią draugą. Teigiamų minčių, mantrų kartojimas, mėgstamos muzikos klausymas sumažina neigiamo efekto intensyvumą.

Dvasinis valymasis

Dvasinio valymosi laikotarpiu jūs galite suabejoti savo tikėjimu, religija, savo suvokimu, kaip sukurtas pasaulis, kokie turėtų būti santykiai tarp žmonių. Galite suabejoti tuo, kas jums svarbu šiame gyvenime. Keičiasi savęs ir kitų vertinimas, nuolat analizuojami visi gyvenimo įvykiai. 

Kai tai vyksta, gilėja jūsų suvokimas – jūs tampate atviri, vystosi naujas supratimas apie gyvenimą. Kad galėtumėte lengvai eiti pirmyn, turite atpažinti šią būseną. 

Kiekviena išgyventa patirtis dvasinio apsivalymo metu yra sunki, bet su kiekvienu etapu jūsų siela vystosi, jūs kopiate į viršų dvasinėmis kopėčiomis. 

Dvasinio apsivalymo metu jūs galite patirti skirtingas būsenas – džiaugsmą arba liūdesį, atmetimą ar visišką pasitikėjimą. Šis procesas yra visiškai normalus. Nusiraminkite, nesijaudinkite ir leiskite Reiki energijai ir jūsų angelams sargams padėti jums. Reguliariai praktikuojant Reiki priartėsite prie tikrojo „Aš“. Dvasinio valymosi pabaigoje protas pradeda rimti, abejonės dingsta, pasitikėjimas auga. 

Kad dvasinis valymasis vyktų sklandžiai reiki iniciacijos metu yra svarbu bendrauti su Mokytoju, dalyvauti užsiėmimuose, užduoti skaudamus klausimus. Mokytojas yra toks pats žmogus, tik jau praėjęs šiuos procesus, tad gali duoti patarimą ir paaiškinti kas su Jumis vyksta. Abejonės žudo, išvengti abejonių galima tik kalbant ir klausiant.

Reiki iniciacija – tai pirmas žingsnis nuo fizinio gyvenimo link dvasinio pažinimo.

„Didis žmogus aplenkia savo laikmetį, protingas eina kartu bet kokiame kelyje, gudrus bando jį išnaudoti, o kvailas stoja jam skersai kelio.“ 

Taip pat ir jūsų kelyje – bus įvairių būsenų, didingos, protingos ir kvailos mintys kils jūsų kelyje įvairių klausimų pavidalu. Mokytojų ir didelio noro bei entuziazmo dėka jūs galite nueiti šį didį kelią – reguliariai praktikuodami, viską darydami su meile, bendraudami su bendraminčiais, dalindamiesi patirtimi, skaitydami didžiųjų Reiki mokytojų knygas, kuriose jie aprašė savo patirtį, lankydamiesi paskaitose, dvasiniuose seminaruose. 

Reiki praktikoje yra 3 pakopos

sushumna reiki iniciacija indiska reiki mokykla

Per mūsų stuburą teka energetinis kanalas, dar vadinamas sušumna (Sushumna Nadis(सुषुम्ना).  Juo teka Ida ir Pingala, dar kitaip Yin ir Yang energijos, arba žemės ir dangaus srautai. Centre – transcendentinis srautas.

Reiki iniciacijos vyksta kiekvienai Reiki pakopai gauti. 

I Reiki pakopa

I reiki pakopos iniciacijos metu aktyvizuojasi pirmasis sušumnos sluoksnis – eterninis kanalas. Tad Reiki energija laivai teka per fizinį organizmą. Prisilietimas tampa gydantis. Reiki savigydos praktikos padeda atstatyti fizinius organizmo resursus. Pirmoje reiki pakopoje labai svarbu pastatyti tvirtus dvasinius pamatus, suformuoti vidinę pasaulėžiūrą, išmokti gyventi pagal 5 Reiki principus

II Reiki pakopa

II reiki pakopos iniciacijos metu aktyvizuojasi antrasis sušumnos sluoksnis – astralinis kanalas. Reiki energija teka per visus jausmus ir vaizdinius. Tad II Reiki pakopoje atsiranda gebėjimas siųsti Reiki per nuotolį. Dirbti per atstumą, siųsti Reiki į praeitį dirbant su trauminėmis situacijomis ir į ateitį formuojant savo tikslus. II Reiki pakopa duodama, kai žmogus jau tvirtai jaučiasi praktikoje ir yra pasiruošęs dirbti su savo emocijomis ir 5 Reiki principų laikytis emociniame lygmenyje.

III Reiki pakopa

III reiki pakopos iniciacijos metu aktyvizuojasi trečiasis sušumnos sluoksnis – mentalinis kanalas. Reiki energija teka per visas mintis. Aktyvizuojasi ketinimo jėga. Mintis = materija. Prieš duodant trečią pakopą mūsų Reiki mokykla visada pasitaria su Mokytoju, ar jau esate pasiruošę, nes mentalinis valymasis reikalauja laiko ir pasitikėjimo Reiki praktika. Tai etapas kai žmogus mokosi kiekviena mintimi išlikti vidiniame balanse.

IIIB Reiki pakopa (Meistro – Mokytojo pakopa) 

Meistras – Mokytojas. Kai žmogus yra priėmęs tvirtą sprendimą ne tik praktikuoti Reiki, bet ir eiti Mokytojo keliu, dalintis žiniomis, prisiimti atsakomybę ne tik už save, bet ir už kitus. Meistras – Mokytojas gali inicijuoti į Reiki. Tai didelė atsakomybė reikalaujanti likti amžinu mokiniu, nuolat mokytis pačiam ir dalintis tuo, kas jau uždirbta per nuosavas patirtis.

Reiki pagrindai ir artimiausi Reiki mokymai – daugiau rasite čia.