Kaip Reik praktikos gali tau padėti?
Nemokama paskaitai apie Reiki jau balandžio 8d. 18 val - registruokis!

Čakros

Energetinė žmogaus anatomija

Viskas yra energija. Mes esame energija. Energija cirkuliuodama per mus pripildo mūsų organizmą. Fizinė sveikata ir gerovė yra pakankamo energijos kiekio organizme rezultatas.

Mūsų fizinis organizmas atlieka tūkstančius sudėtingų procesų, mūsų energetinė anatomija dar platesnė ir yra atsakinga už mūsų fizinę, emocinę, dvasinę ir protinę sveikatas.

Mūsų biolaukas. 7 subtilieji kūnai ir čakros

Biolaukas yra 7 sluoksnių informacinis laukas. Kiekvienas subtilusis kūnas turi savo formą, struktūrą, funkciją ir bioritmus, kurie dera su kitų kūnų gyvybiniais ritmais.

1. Fizinis kūnas – tai ką kasdien matote veidrodyje.
  2. Eterinis kūnas – fizinio kūno atmintis, nervų sistema.
  3. Astralinis kūnas – emocinis kūnas. VIsos mūsų emocijos.
  4. Mentalinis kūnas – minčių kūnas. Visos mentalinės programos, mintys, idėjos.
  5. Kauzalinis kūnas – atminties kūnas, tai kompaktinis diskas, kuriame įrašyta visa šio ir praeitų gyvenimų informacija.
  6. Budos kūnas – sielos sąmonė.
  7. Atminis kūnas – sielos kūnas.

Pagrindinės 7 čakros

Kas yra čakros? Čakros – tai apvalios formos ypatingi energetiniai centrai, išsidėstę centriniame energetiniame kanale, kuris vadinamas Sušumna. Per čakras cirkuliuojanti energija teka energetiniais kanalais. Iš energetinių kanalų ji patenka į nervų ir endokrininę sistemas palaikydama sveikatą ir mūsų kūno energetinį balansą.

Kiekvienas žmogus turi pagrindinius septynis energetinius centrus – 7 čakros.  Žodžio čakros reikšmė išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „ratas“.

• Muladhara – šaknies čakra
  • Svadhisthana – kryžmens čakra
  • Manipura – saulės rezginio čakra
  • Anahata – širdies čakra
  • Vishuddha – gerklės čakra
  • Ajna – trečios akies čakra
  • Sahasrara – karūnos čakra

Pagrindinės čakros jungiasi viena su kita per centrinį kanalą. Be 7 pagrindinių čakrų, žmoguje yra 108 mažos papildomos čakros.

Čakros sukasi pagal laikrodžio rodyklę. Per dieną čakrų sukimosi kryptis gali daug kartų keistis. Tai normali ir natūrali būsena. Gamta pati automatiškai reguliuoja Žemės ir Kosmoso energijos srautą, padidindama jį arba sumažindami jį. Jeigu žmogų paveikė neigiama energija – jis pyksta, liūdi, pergyvena, pats organizmas bandys su ja susitvarkyti. Arba jeigu kokiuose nors organuose atsiranda problemos, atitinkamos čakros stengsis išsivaduoti nuo sutrikimų ir pradės suktis prieš laikrodžio rodyklę. Kai problemos dingsta, čakra, prisipildžiusi teigiamos energijos, automatiškai atsistato ir pradeda suktis pagal laikrodžio rodyklę.

Jeigu žmogaus čakros sukasi prieš laikrodžio rodyklę 5–10 metų, į organus, kurie susiję su šiomis čakromis, gyvybinė energija nepatenka, todėl atsiranda chroniškos ligos, augliai.

Jeigu žmogus gyvena pagal dvasinius ir gamtos principus, jo čakros išsivysto, jis tampa išminčiumi ir perduoda savo patirtį kitiems.

Meridianai

Meridianai yra energetiniai kanalai, per kuriuos cirkuliuoja gyvybinė energija.

• Plaučių – komunikacija, idėjos, džiaugsmas, atsipalaidavimas.
  • Storosios žarnos – informacijos priėmimas, žinios, suvokimas.
  • Skrandžio – pažinimas, mityba, dvasingumas, pusiausvyra.
  • Blužnies/Kasos – supratimas, patyrimų įsisavinimas.
  • Širdies – meilė,sugebėjimas duoti ir priimti, atjauta.
  • Plonosios žarnos – atvirumas, gyvenimo kokybė, pasitenkinimas.
  • Šlapimo pūslės – vystymasis, drąsa,atsipalaidavimas.
  • Inkstų – pusiausvyra, stabilumas, harmonija, gyvybinė jėga.
  • Perikardo – vientisumas, gyvybė.
  • Trijų šildytuvų – apsauga, energijos padalijimas ir nukreipimas, atsitraukimas, poreikis, ramybė, poilsis, saugumo jausmas, baimė.
  • Tulžies pūslės – valymas, neutralizavimas, greitis, reakcijos, susidomėjimas, susižavėjimas, pyktis.
  • Kepenų – regeneracija, ištvermė.

Trys energijos centrai “Dantianiai”

dantianiai cakros reiki lietuvoje cakros kas tai

Dan tian – išvertus iš kinų kalbos – Cinabaro laukas arba Eliksyro laukas.

Apatinis centras – Xia Dantian -yra kūno centras. Čia kaupiasi fizinio kūno resursai.

Vidurinis centras – Zhoug Dantian – biolauko centras. Tai yra saugumo, atsparumo centras.

Viršutinis centras – Shang Dantian – yra sąmonės centras. Tai mąstymo, sąmoningumo centras.

Visi mūsų organizmo procesai vyksta gyvybinės energijos dėka. Reiki energija padeda juos aktyvuoti, stiprina ir subalansuoja kūną ir dvasią, ji veikia pačias priežastis, pažeidžiančias mūsų organizmo pusiausvyrą.

Reiki sistema nuostabi tuo, jog yra paprasta ir kiekvienam prieinama, o reiki gydymas puikiai dera su visomis dvasinėmis praktikomis ir tradicine medicina.

Plačiau apie žmogaus energetinę anatomiją galite sužinoti Reiki mokymuose, kuriuos pastoviai organizuojame Reiki mokykloje.