5 Reiki principai
5 Reiki principai japoniškai
„Shoufuku no hihoo Manbyo no Reiyaku Kyo dake wa
- Okoruna
- Shimpai suna
- Kansha shite
- Goo hage me
- Hito ni shinsetsu ni
Asa yuu Gassho shite, kokoro ni nenji, kuchi ni tonaeyo. Shin shin kaizen, Usui Reiki Ryoho.”
Chosso Usui Mikao.
5 Reiki principai lietuviškai
„Slaptas būdas pakviesti sėkmę. Nuostabus vaistas nuo visų ligų. Būtent šiandien:
- Nepyk
- Nesijaudink
- Būk dėkingas
- Sunkiai dirbk (su savimi)
- Būk malonus kitiems.
Kiekvieną rytą ir kiekvieną vakarą sėdėkite Gassho pozoje (kojos lotoso žiede, rankos namaste krūtines centre) ir garsiai ištarkite šiuos žodžius savo širdyje. Kūno ir sielos evoliucijai Usui Reiki Ryoho.“
Mikao Usui, Reiki įkūrėjas.
Ramybė, pagarba, darbas su savimi, švelnumas, dėkingumas.
Mikao Usui suvokdamas, jog be vidinio žmogaus pokyčio ir nuolatinių pastangų jokia praktika neatneš naudos, savo ranka užrašė 5 Reiki principus – Reiki Gokai.
Tai penki priesakai sau pačiam, stengiantis nugyventi dieną laikantis šios tvarkos. Būtent šie principai yra Reiki praktikos fundamentas, Reiki filosofija ir praktikuojančiojo Reiki nuolatinė siekiamybė.
5 Reiki principai - atsiradimo istorija
Kadangi rašytinių šaltinių yra likę nedaug, yra kelios hipotezės:
Pirmoji, jog harmoningo ir subalansuoto gyvenimo principus arba jų gaires pirmą kartą parašė imperatorius Meiji (1868–1912), o priėmė Mikao Usui, nes jis labai rūpinosi imperatoriumi.
Antroji, jog Usui Sensei sukūrė Reiki principus arba pagal frazę knygos „Kenzen-no-genri“, kurią parašė daktaras Suzuki Bizan trečiaisiais Taisho metais (1914).
Kodėl 5 Reiki principai yra sakomi SAU balsu?
Japonijoje tradiciškai tikima, kad mistinės jėgos glūdi žodžiuose. Ši sąvoka vadinama „Kotodama“, kuri reiškia: „Koto“ – žodis ir „dama“ – siela, dvasia. Žodžiai, kuriuos mes sakome, turi didelę galią – mes kuriame taip, kaip kalbame.
Senovės japonai tikėjo, kad šis žodis yra „Kami“ (dieviškoji būtybė) arba dievybė. Jie tikėjo, kad „viskas, ką kalbama, taps tikra“.
Kasdien į savo gyvenimą sėjame Gokai (Reiki principai) žodžius, kad jie galėtų paveikti mūsų protą, sielą, kūną ir aplinką. Garsiai Sau sakant žodžių energija pasireiškia pasaulyje.
Dėl šios priežasties Reiki turi daug praktikų, kuriose naudojami Reiki simboliai – Reiki ženklai. Tai tarsi raktažodžiai turintys didelį energijos resursą.
5 Reiki principai yra žemės, visatos ir Dieviški dėsniai, dar kitaip vadinami energijos išsaugojimo dėsniais
Materialus pasaulis turi fizikos dėsnius, nepaneigiamus ir neperdaromus- taip veikia materija.
Subtilusis pasaulis turi savus energijos veikimo dėsnius. Tai pirmos ir pagrindinės sąlygos žmogui, kuris nori pradėti savo asmeninės evoliucijos kelią, tobulėti.
Penki Reiki principai yra žemės, visatos ir Dieviški dėsniai, dar kitaip vadinami energijos išsaugojimo dėsniais. Juos galite rasti kiekvienoje dvasinėje praktikoje, Religijoje, tikėjime. Joga turi Jama ir Nijama, budizmas – Juuzen kai, krikščionybė- 10 Dievo įsakymų. Bhagavadgita – 5 vaišnavų tiesas, islamas – Kabayr, judėjai – Torą- įstatymus ir t.t.
Visi jie kalba apie vieną – kaip elgtis, galvoti, mąstyti ir gyventi, jog eitumėme koja kojon su dieviškais dėsniais, išsaugodami energiją ir nukreipdami ją savo augimui, evoliucijai ir gyvnetume kūno, proto ir sielos balanse.
Reiki principus visada pradedame nuo frazės “Būtent šiandien”.
Kodėl? Tam, jog aiškiai visu vidumi suvoktume, jog turime tik šiandien, nėra nei vakar, nei rytoj. Mūsų rankose ši diena, kurią sakydami Reiki principus, nusprędžiame nugyventi dėkingume, pasitikėjime ir ramybėje.
5 Reiki principai
1.
Būtent šiandien aš atsiduodu į Dievo rankas ir dėkoju Jam už palaiminimą.
Šis Reiki principo laikymasis leidžia vis labiau suvokti, jog nuo mūsų priklauso labai mažai, o tai kas ir priklauso vistiek yra Dievo rankose. Rytais sakydami šį principą atiduodame visą mūsų laukiančią dieną, planus, darbus, iššūkius, problemas į Dievo rankas. Jo valiai. Iš anksto sutikdami su tuo, jog tai kas turi įvykti įvyks, su Dievo pagalba praeisime tai sklandžiai. Ir iš anksto padėkojame už viską, priimdami visas situacijas kaip duotybę.
2.
Būtent šiandien aš gyvenu be pykčio ir pavydo.
Šio Reiki principo laikymasis, leidžia mokytis gyventi be apkalbų, nepasitenkinimo, lygiavimosi su kitais. Pykstame, jaučiame nepasitenkinimą kai nesutinkame su esama situacija, kito žmogaus elgesiu, tuo kas vyksta aplink mus. Jei laikomės Pirmojo Reiki principo, pykti nėra ko – viskas vyksta, taip kaip turi būti.
3.
Būtent šiandien aš gyvenu be nerimo, sumaišties ir baimės.
Šio Reiki principo laikymasis leidžia, nustoti skubėti, bėgti, nuolatos bijoti dėl ateities, gyvenimo, kitų. Nerimas ir sumaištis yra nuolatinis palydovas šiuolaikinio žmogaus gyvenime, tad mokymasis leisti viskam vykti ir priimti, jog viskas turi planą, jog viskas yra į gerą ir beprasmiškos kontrolės paleidimas yra pagrindas į vidinę ramybę.
4.
Būtent šiandien aš sąžiningai užsidirbu pragyvenimui.
Šio Reiki principo laikymasis leidžia išmokti paskirstyti savo energiją, vadovaujantis sąžiningais ketinimais visose gyvenimo smulkmenose.Darbas yra ne tik mūsų sutartis su darbdaviu ar piniginis atlyginimas. Viskas kuo sąveikaujame su aplinkiniu pasauliu yra energetiniai mainai, kaip vertiname savo sąveiką su su supančiu pasauliu, kaip gerbiame tai, kas duodama mums ir ką duodame mes.
5.
Būtent šiandien aš išreiškiu meilę ir pripažinimą viskam kas gyva.
Šio Reiki principo laikymasis leidžia gyventi suvokime, jog visiškai viskas, kas mus supa kasdien yra dieviškos meilės išraiška. Priimti viską ir nieko neatmesti. Svarbiausia, leidžia suvokti, jog mes irgi esme gyva, tad meilė ir pagarba Sau, savo privalumams ir trųkumams, savo būčiai ir kasdienybei- yra neatsiejama šio principo dalis.
Reiki Gokai, arba 5 Reiki principai, padeda susiformuoti vidinei ramybei ir harmonijai su Jus supančiu pasauliu.
Reiki praktikos požiūriu, tokių principų integravimas į gyvenimą reiškia, kad galime, kasdien tapti vis švaresniu ir tyresniu universalios gyvybinės Reiki energijos laidininku.
Daugiau apie Reiki mokymus ir nuo ko pradėti savo kelionę, rasite čia.